Interesanti jaunumi par gaidāmo BMW 7.sēriju

Sestās paaudzes BMW 7.sērijas pasaules pirmizrāde notiks septembrī Frankfurtes auto šovā. Līdz notikumam vēl diezgan jāpagaida, taču šāda tāda informācija pakāpeniski jau sāk nonākt publiskajā telpā.

Viens no jaunumiem saistībā ar BMW flagmaņa jauno paaudzi ir ievērojams svara ietaupījums. Britu Autocar vēsta, ka Minhenē ir likuši lietā i3 un i8 ražošanā apgūtās tehnoloģijas, šasijas konstrukcijā sakombinējot vieglu augstas izturības tēraudu, magniju, alumīniju un oglekļa šķiedru, tā panākot, ka jaunā 7.sērija varētu būt par kādiem 200 kilogramiem vieglāka nekā līdzšinējie analogi. Tas nozīmē, ka, piemēram, 740i varētu svērt ap 1650 kilogramiem, pat mazāk nekā šobrīd aktuālais 535i. Arī nākamie 3. un 5. sērijas automobiļi iegūšot no apgūtajām svara samazināšanas tehnoloģijām.

Jaunā 7.sērija ārējo gabarītu ziņā ievērojami nemainīsies, taču interesants jaunums būs iespēja izvēlēties starp trim riteņu bāzēm – standarta, pagarināto un īpaši garo. Lai braukšana būtu īpaši komfortabla, sedanam būs jauna pneimopiekare, ko papildinās ceļa seguma «lasīšanas» sistēma, izmantojot ciparu stereo kameras.

Sākotnēji 7.sērija būs pieejama trīs modifikācijās – 740i, 750i un 740d, bet perspektīvā variāciju klāsts būs krietni daudzveidīgāks un motorizāciju klāsts ietvers četru, sešu, astoņu un divpadsmit cilindru benzīna un dīzeļdzinējus. Auto standartā tiks apgādāts ar deviņu pakāpju automātisko pārnesumkārbu, savukārt pilnpiedziņu varēs izvēlēties atsevišķi.

Benzīna dzinējus vieno viena arhitektūra ar cilindra tilpumu 500 cm3 apmērā. Gaidāms, ka 7.sērija iegūs pamatīgi pārbūvētu 3 litru sešu cilindru dzinēju, 4 litru V8 motoru un 6 litru V12 agregātu. Pēdējos divus BMW plānojot izmantot arī Rolls-Royce vajadzībām. Jauns bāzes dīzeļdzinējs tikmēr būs 2 litru četru cilindru motors, ko dīzeļu cienītāji varēs aizstāt ar 3 litru rindas 6 cilindru agregātu trīs dažādās jaudas versijās.

Bez šiem modeļiem gaidāms, ka BMW beidzot izlaidīs augstas veiktspējas M7 vai M750i M Performance ar 4,4 litru V8 twin-turbo motoru un vismaz 600 zirgspēkiem. Un visbeidzot paredzams, ka arī 7.sērija iegūs modifikāciju ar plug-in hibrīddzinēju un to dēvēs par 740e.