Volvo atklāj savu flagmani S90

Kā solīts iepriekš, Volvo trešdienas pēcpusdienā atklājuši savu jauno flagmani S90, kurš modeļu klāstā ieņems S80 vietu.

Ar šo auto Volvo vēlas nostiprināties premium segmentā, kur dominējošais ir vācu trio – Audi, BMW un Mercedes. Automobiļa ārējā dizaina galvenās iezīmes un proporcijas jau kādu laiku nebija noslēpums, jo tīmeklī samērā ilgu laiku klejoja noplūduši S90 metāla modelīšu attēli. Tagad gan daudz izteiktāk ir redzams, ka S90 ir kupejiskāka jumta līnija un pats auto zināmā mērā līdzinās, piemēram, Audi A7.

Līdzīgi kā XC90, arī uz tās pašas moduļu platformas konstruētais S90 un vēlāk arī V90 universālis būs pieejams tikai ar četru cilindru motoriem. Tas gan nenozīmē, ka jaudas būs maz – spēcīgākajā T8 plug-in hibrīdversijā tas attīstīs 400 zirgspēkus. Pārējās motorizācijas opcijas būs 2 litru turbo benzīnnieki ar jaudu no 250 līdz 320 ZS, kā arī dīzeļdzinēji ar 190 līdz 225 ZS.

Volvo S90 lielā pasaules prezentācija norisināsies apmēram pēc mēneša Ziemeļamerikas Starptautiskajā auto šovā Detroitā.