BMW šogad prezentēs konceptuālu bezpilota auto

BMW šogad plāno prezentēt konceptuālu bezpilota auto, ar kuru kompānija simboliski atzīmēs savu simto dzimšanas dienu 2016.gada 7.martā. To britu izdevumam Autocar atklājis BMW pārdošanas un mārketinga vadītājs Jans Robertsons.

Pēc Robertsona teiktā, šāds auto ielās varētu izbraukt jau tuvāko desmit gadu laikā, tomēr pastāv virkne ierobežojošu faktoru, kuru dēļ tas var nenotikt ātrāk pat par 2030.gadu.

Pārfrāzējot Robertsona teikto, jau sen ir sasniegta fāze, kurā autovadītājam nav nepieciešams izmantot savas kājas. Tāpat diezgan tālu ir virzījusies tehnoloģiskā attīstība, lai vadītājs varētu atlaist rokas no stūres un arī neskatīties uz ceļu, tiesa, uz salīdzinoši neilgu laiku. Nākamajā fāzē nepieciešams attīstīt mašīnas mākslīgā intelekta smadzenes, taču, ja arī šīs tehnoloģijas lietojamas varētu būt, piemēram, 10 gadu laikā, ir faktori, kuru dēļ var nākties gaidīt ilgāk, iekams ielās izbrauc pietiekami viedi autonomie auto.

«Viens no tiem ir morālā dilemma. Piemēram, kādu lēmumu nepieciešams pieņemt elektronikai, ja jūsu mašīnai kuru katru brīdi uztrieksies kravas auto? Mēģināt glābt jūs, nobraucot no ceļa, vai tomēr iebraukt pretējā braukšanas virziena joslā, tādējādi riskējot nogalināt kādu nevainīgu satiksmes dalībnieku vai uzbraukt gājējam? Vai varbūt tomēr šādā situācijā elektronikai vajadzētu pieļaut sadursmi ar kravas mašīnu? Pagaidām mums nav versiju, kā būtu jāatbild uz šiem jautājumiem,» sacījis Robertsons, piebilstot, ka svinībās tiks atklāti vairāki jaunumi, taču kopumā kompānija vairāk uzmanības veltīs nevis aizgājušajam, bet gan nākamajam gadsimtam.